SŁUŻBOWE

Mundur służbowy składa się.

  • Bluza (olimpijka)
  • Koszule
  • Sweter
  • Spodnie
  • Kurtka 3/4
  • Buty
  • Beret
  • Czapka
  • Krawat
Bluza typu „olimpijka” wykonana z tkaniny w kolorze ciemnogranatowym na podszewce. Zapięcie z przodu na guziki kryte listwą. Wykrój szyi wykończony kołnierzem na stójce, wyłogi wykładane. Na przodach na wysokości piersi naszyte są kieszenie nakładane z klapami i fałdkami, zapinane na małe guziki marynarkowe. Tył dwuczęściowy. Naramienniki przypinane małymi guzikami marynarkowymi. Dół bluzy ujęty w pasek, na bokach w dolnej części przodu i tyłu wykonane sà zakładki. Lewa część paska zakończona jest przedłużeniem zapinanym na klamerkę przymocowaną do przeciwnego końca paska
Koszule:
1) z długim rękawem wykonane z tkaniny w kolorze niebieskim. Przód koszuli zapinany na guziki w kolorze koszuli, na lewym przodzie naszyta otwarta kieszeń. Na górnej części kieszeni napis „PSP” w kolorze białym,
2) z krótkim rękawem wykonane z tkaniny w kolorze niebieskim. Na przodach kieszenie zapinane klapkami. Na lewej klapce napis „PSP” w kolorze białym. Koszule i kieszenie zapinane na guziki w kolorze koszuli, a na ramionach przyszyte guziki w kolorze czarnym.
Sweter służbowy wykonany z dzianiny w kolorze czarnym. Pod szyją wykończony w „serek”. Rękawy i dół swetra wykończone ściągaczem. Na rękawach i ramionach naszyte aplikacje z tkaniny w kolorze czarnym. Naramienniki wszywane z pochewką na dystynkcje. Na lewym rękawie naszyta kieszeń z tkaniny takiej jak aplikacje, z napisem „PSP” w kolorze złotym.

Spodnie (mężczyźni) długie, dopasowane według wzrostu i obwodu pasa, krój typowy z dwoma kieszeniami skośnymi po bokach, jedną z tyłu, wykonane w kolorze ciemnogranatowym.

Spódnica (kobiety) prosta, w szwie środka tyłu spódnicy rozporek, wykonane w kolorze ciemnogranatowym.

Kurtka 3/4 z podpinką wykonana z tkaniny w kolorze czarnym, o podwyższonej wodoodporności i przepuszczalności pary wodnej, zapinana z przodu na dwudzielny zamek błyskawiczny, kryty listwà. Z przodu wykonane dwie kieszenie boczne.
Buty ocieplane wykonane ze skóry w kolorze czarnym. Dla kobiet — kozaki w kolorze czarnym na podwyższonym obcasie.
Półbuty wykonane ze skóry w kolorze czarnym, fason prosty. Dla kobiet półbuty na podwyższonym obcasie.
Czapka służbowa (zimowa) z daszkiem, wykonana z tkaniny w kolorze ciemnogranatowym. Tylna i boczne części czapki do krawędzi daszka wywinięte na zewnątrz z możliwością opuszczenia na uszy. Nad daszkiem umieszcza się wizerunek orła i dystynkcje.

Beret w kształcie owalnym wykonany z tkaniny w kolorze czarnym. W bokach beretu znajdujà się wietrzniki. Na przodzie beretu umieszcza się wizerunek orła i dystynkcje.

Krawat wykonany z gładkiej tkaniny w kolorze czarnym. W dolnej części krawata napis „PSP” w kolorze złotym.